Saradnja sa Bugarskom u oblasti turizma i zaštite životne sredine

Predsednik opštine Svrljig Miroslav Marković juče je boravio u Sofiji kako bi dogovorio zajednički nastup na konkursima kod fondova Evropske unije, sa nekom od bugarskih opština. 

Fotografija: Opština Svrljig, zvaničan sajt
Fotografija: Opština Svrljig, zvaničan sajt

U tome mu intenzivno pomaže Rosen Pašov, čovek koji godinama unazad povezuje srpske i bugarske opštine.

Ovo će biti dobra saradnja. Komšije iz Bugarske su voljni da zajedno pokušamo da konkurišemo iz dve oblasti i to u okviru naše turističke ponude i zaštite životne sredine, za šta EU izdvaja veoma velika sredstva, rekao je Marković.

Po rečima i jedne i druge strane 2021. i 2022. godina biće veoma bitne kada su u pitanju realizacije veoma značajnih projekata prekogranične saradnje.

ON AIR

Dobra energija, domaća muzika i priče iz srca Svrljiga – svakog dana, 24 sata. Bez obzira gde si, Radio Bubamara te povezuje sa domom.

[kl_kursna_top]

04.03.2026.

Na Youtube kanalu ,,WOOW Bubamara“ možete već sada pogledati emisiju ,,Priča koraka uz osmeh“ u okviru …

18.02.2026.

Tokom prethodnog vikenda u selu Prekonoga, u organizaciji mesne zajednice, održan je turnir u stonom tenisu. …

18.02.2026.

U srcu jugoistočne Srbije, nadomak Pirota, smešten je Manastir Temska – svetinja podignuta u 14. veku …

13.02.2026.

Danas se širom sveta obeležava Svetski dan radija – medija koji je decenijama simbol brzog informisanja, …

06.02.2026.

Folklorni ansambl „Osmeh“ održaće u petak, 6. februara, sa početkom u 19 časova, reprizu svog godišnjeg …

01.02.2026.

Folklorni ansambl „Osmeh“ iz Svrljiga održao je juče svoj godišnji koncert u sali bioskopa Centra za …