Jesenja sadnja ukrasnog drveća, 82 stabla za lepši Svrljig

Proteklih nedelja izvršena je jesenja sadnja ukrasnog drveća u Svrljigu. 

Predsednik opštine Svrljig, foto: RBS
Predsednik opštine Svrljig, foto: RBS

Kako nam je saopšteno početkom decembra posađeno je 120 sadnica ukrasnog drveća i to 80 Crvenolisne šljive i 40 ukrasnog bagrema.

Sadnja je nastavljena duž ulice Vasilija Anđelkovića Albanca, a zamenjena su i polomljena stabla koja su nesavesni građani čupali i lomili na pola.

Sadnja ukrasnog drveća je izvršena i u dvorištu Doma zdravlja, a očekuje se ozelenjavanje i sadnja drveća kod novog dečijeg igrališta, preko puta elektrodistribucije.

ON AIR

Dobra energija, domaća muzika i priče iz srca Svrljiga – svakog dana, 24 sata. Bez obzira gde si, Radio Bubamara te povezuje sa domom.

[kl_kursna_top]

21.04.2026.

Sa svojih 45 odbora u Srbiji, sa spremnim članstvom u mnogim opštinama i gradovima, Ujedinjena seljačka …

20.04.2026.

Proteklih dana potpuno je rekonstruisana ograda na mostu preko Pravačke reke, koji se nalazi na putu …

20.04.2026.

Izgradnja keja na Svrljiškom Timoku teče po planu, za portal ,,Radio Bubamara“ potvrdio je predsednik opštine …

11.04.2026.

U selu Labukovo, nadomak Svrljig, nalazi se izvor za koji meštani veruju da ima lekovita svojstva, …

10.04.2026.

Pravoslavni vernici u Srbiji i širom sveta danas obeležavaju praznik Veliki petak, dan koji simbolizuje stradanje …

09.04.2026.

Narodni poslanik Milija Miletić na sednici Odbora za poljoprivredu rekao je da se poljoprivreda suočava sa …