KOVID-19: U Svrljigu zaražene 52 osobe, 5 na bolničkom lečenju

Dr Ljutomir Davidović, direktor svrljiškog Doma zdravlja juče je potvrdio lokalnim medijima da su u Svrljigu od virusa Kovid-19 obolele 52 osobe i da su 5 na bolničkom lečenju u Nišu.

Direktor Ljutomir Davidović uputio je apel pacijentima da bez preke potrebe ne dolaze u Dom zdravlja, te da za propisivanje hronične terapije pozovu svog izabranog lekara na broj telefona 821-401.

Apelujem na sve građane opštine Svrljig da poštuju preporuke Kriznog štaba,  da nose zaštitne maske za lice, da poštuju fizičku distancu od 1,5 do 2 metra, da nose rukavice i održavaju higijenu ruku, rekao je Davidović za portal ,,Svrljiške novine“.

ON AIR

Dobra energija, domaća muzika i priče iz srca Svrljiga – svakog dana, 24 sata. Bez obzira gde si, Radio Bubamara te povezuje sa domom.

[kl_kursna_top]

20.04.2026.

Proteklih dana potpuno je rekonstruisana ograda na mostu preko Pravačke reke, koji se nalazi na putu …

20.04.2026.

Izgradnja keja na Svrljiškom Timoku teče po planu, za portal ,,Radio Bubamara“ potvrdio je predsednik opštine …

11.04.2026.

U selu Labukovo, nadomak Svrljig, nalazi se izvor za koji meštani veruju da ima lekovita svojstva, …

10.04.2026.

Pravoslavni vernici u Srbiji i širom sveta danas obeležavaju praznik Veliki petak, dan koji simbolizuje stradanje …

09.04.2026.

Narodni poslanik Milija Miletić na sednici Odbora za poljoprivredu rekao je da se poljoprivreda suočava sa …

09.04.2026.

U periodu od 9. do 12. aprila širom Srbije se prognoziraju jutarnji prizemni mrazevi sa vrednostima …