ISTORIJSKI USPEH FK SVRLJIGA!

Fudbalski klub ,,Svrljig” u nedelju, 18. juna, ispisao je novu stranicu istorije osvojivši Kup Fudbalskog saveza Nišavskog okruga.

Osvajači novog Kupa FSNO 2023. – Foto: RBS.

Svrljig je poveo u prvom poluvremenu golom Nenada Ilijića, kapitena tima, i na odmor otišao zasluženim rezultatom 1:0.

U nastavku drugog poluvremana ekipa ,,Mladost” imala je potpunu inicijativu, ali je čuvar mreže Svrljižana – Bogdan Čudić bio na visini zadatka sve do devedesetog minuta. Međutim, lopta preskače odbranu Svrljižana, pada u noge napadača iz Batušinca i u 91. minutu dolazi do izjednačenja u Orljanu. Utakmica je trajala još samo par minuta, a onda su usledili penali.

Svrljižani su bili bolji izvođači jedanaesteraca, ali je odbranom Bogdana Čudića FK ,,Svrljig” stigao do istorijske pobede.

Predsednik Fudbalskog kluba ,,Svrljig” Aleksandar Mentović izjavio je da FK ,,Svrljig” ovaj pehar i Kup posvećuje prerano preminulom Svrljižaninu – članu ŠF ,,Aca Menta” Nikoli Aleksiću, koji je bio deo škole fudbala i fudbalskog kluba ,,Svrljig”.