FK Svrljig pobedio OFK Niš

FK Svrljig je ostvario  pobedu nad ekipom OFK Niš u devetom kolu fudbalske lige „Zona Centar“. Na gostovanju u naselju Pantelej u Nišu, fudbaleri Svrljiga su trijumfovali rezultatom 4:2 (3:0).

Detalj sa meča, foto: FK Svrljig

Utakmicu je obeležio spektakularan gol Novaka Milivojevića izvan šesnaesterca, lopta je neobranjivo završila u mreži ispod prečke, a domaći golman je napustio igru zbog povrede. U nastavku prvog poluvremena, Lazar Đokić je bio precizan i postigaodva pogotka za Svrljig, čime je tim stekao vodstvo od 3:0.

Drugo poluvreme je započelo jakim pritiskom domaćih igrača, koji su pokušavali smanjiti zaostatak. Ipak, Đorđe Cvetanović je postigao četvrti gol za Svrljig, stavljajući tačku na nadanja domaćina. Aleksa Čukić je uspeo da ublaži poraz za OFK Niš postigavši dva prelepa gola, ali to nije bilo dovoljno za preokret.

Ova ubedljiva pobeda Svrljiga donosi im dragocene bodove i podiže samopouzdanje ekipe u nastavku sezone.